پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
اینجا هستیدSkip Navigation Links : صفحه نخست : همایش "برندسازی و تولید بدون کارخانه" در اتاق کرمانشاه برگزار شد
همایش "برندسازی و تولید بدون کارخانه" در اتاق کرمانشاه برگزار شد همایش "برندسازی و تولید بدون کارخانه" در اتاق کرمانشاه برگزار شد
همایش "برندسازی و تولید بدون کارخانه" در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، ناصر گلی دبیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های اقتصادی اتاق بازرگانی کرمانشاه در ابتدای این همایش اظهار کرد: واحد مطالعات و پژوهش‌های اقتصادی اتاق بازرگانی ازابتدای امسال فعالیت‌های آموزشی خوبی داشته و یازده کارگاه آموزشی و پنج همایش در زمینه‌های مختلف و با حضور اساتید برتر کشوری برگزار کرده است.


وی ادامه داد: تا پایان سال دو همایش بزرگ دیگر را نیز برگزار خواهیم کرد.

به گفته گلی، سال آینده سال شکوفایی آموزش و مشاوره در اتاق بازرگانی است و بنا به درخواست مخاطبان دوره‌های آموزشی متعددی در اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

در ادامه این همایش دکتر عظیم فضلی‌پور دکترای مدیریت برند، کشورهایی را در عرصه رقابت جهانی موفق دانست که بتوانند بر اساس مزیت رقابتی فعالیت کنند، نه مزیت نسبی.

وی ادامه داد: متاسفانه ایران در همه سال‌های اخیر بر اساس مزیت نسبی نفت فعالیت کرده، اما دیگر این روش را نمی‌تواند ادامه دهد.

این دکترای مدیریت برند با اشاره به اینکه دوران نفت بشکه‌ای 140 دلار گذشته و خوش خیالی است که فکر کنیم آن دوران باز می‌گردد، خاطرنشان کرد: اکنون هر بشکه نفت ایران 22.5 دلار به فروش می‌رود.

به گفته فضلی‌پور از این 22.5 دلار نیز فقط هفت دلار عاید کشور می‌شود و مابقی صرف هزینه استخراج نفت خواهد شد.

وی بیان کرد: زمانی خواهد رسید که آنقدر قیمت نفت پایین بیاید که دیگر استخراج و صادرات آن به صرفه نباشد.

این دکترای مدیریت در ادامه از اینکه ایران هنوز عضو سازمان تجارت جهانی نشده انتقاد کرد و افزود: زمانی به این تصور که این سازمان دست قدرت‌های جهانی است و سازمان سلطه محسوب می‌شود عضو آن نشدیم، اما در این مدت بسیاری از کشورهای دیگر عضو سازمان تجارت جهانی شدند.

فضلی‌پور از عضویت افغانستان در سازمان تجارت جهانی خبر داد و یادآوری کرد: با این شرایط صادرات به افغانستان برای ما 20 درصد تعرفه خواهد داشت، در حالیکه چنین تعرفه‌ای برای صادرات از ترکیه به افغانستان وجود ندارد، چون هر دو عضو سازمان تجارت جهانی هستند.

به گفته وی، تا دو سال دیگر عراق هم عضو این سازمان خواهد شد، اما عضویت ایران در این سازمان تا دو سال دیگر افسانه است و ما نمی‌توانیم به راحتی عضو شویم.

دکترای مدیریت برند از دانشگاه آمریکا تصریح کرد: ایران از سال 84 عضو ناظر سازمان تجارت جهانی شد و این سازمان 10 سال به ایران فرصت داد که بتوانیم تجارت خود را ارتقاء دهیم.

فضلی‌پور تاکید کرد: در این مدت 34 قلم کالا و خدمات برای ما تعیین شد که روی آن برنامه‌ریزی کنیم تا تراز بازرگانی ما منفی نشود که هیچ سرمایه گذاری روی این موارد نکردیم.

وی معتقد است، همین امر باعث شده ایران از تجارت جهانی عقب بماند، زیرا ایران در سال 55 از تجارت جهانی 1.5 درصد سهم داشت و این رقم در سال جاری به شش صدم درصد رسیده و این در حالیست که تجارت جهانی در این مدت شش برابر شده است.

به گفته فضلی‌پور ایران از تجارت جهانی بسیار عقب نگه داشته شده، به گونه‌ای که ما در هشت ماهه اول امسال 23 هزار دلار سنگ پا از چین وارد کردیم.

منبع:اتاق بازرگانی کرمانشاه

لینک خبر در باشگاه خبرگزاران جوانبا عضويت در کانال تلگرامي 
 EBC*L با آدرس https://telegram.me/Ebcl_Iran مي‌توانید از آخرين اخبار مربوط به EBC*L و دکتر عظیم فضلی پور استفاده نمایید.  

صفحه اصلی

اخبار و تازه هاShare
تاریخ: ۱۳۹۴/۱۱/۱۴
http://krccima.ir/archive/item/4305-%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF%D8%B3%D8
نظرات: