پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
اینجا هستیدSkip Navigation Links : صفحه نخست : همایش مدیریت شایستگی اتحادیه اروپا EBC*L در استان اصفهان
همایش مدیریت شایستگی اتحادیه اروپا EBC*L در استان اصفهان همایش مدیریت شایستگی اتحادیه اروپا EBC*L در استان اصفهان

6 بهمن 1390

همایش مدیریت شایستگی اتحادیه اروپال EBC*L در استان اصفهان

 

همایش آشنایی با شایستگی مدیریت اتحادیه اروپا  EBC*Lبا حضور جمعی از علاقه‌مندان و فعالان اقتصادی در سالن اجتماعات بین المللی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل EBC*L، «مرتضی بیشه» رییس کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی اصفهان در این همایش گفت: به نگاهی با علوم مختلف در سطح جهان، خواهیم دید که علم مدیریت جایگاه تاثیرگذاری در میان سایر علوم دارد. وی تصریح کرد: موفقیت یک بنگاه اقتصادی ناشی از بکارگیری علم مدیریت به شیوه موثر است. وی آشنایی با اصول مدیریت نوین کشورهای توسعه یافته را از الزامات هر مدیر خردمند برشمرد و گفت: برای بکارگیری این گونه مدیریت ابتدا باید اصول آنرا آموزش داد و در بخش دیگری از تجربه‌های شخصی مدیران موفق از این شیوه بهره گرفت. وی ترکیبی از دو روش را عامل مهم در کاربردی شدن شیوه مدیریت اروپا دانست و گفت: برگزاری این همایش در اصفهان می‌تواند مدیران این استان را با تازه‌های علم مدیریت به شیوه اروپایی آشنا سازد. 

   «مهدی ابزری» استاد دانشگاه در رشته مدیریت در این همایش گفت: نخستین گام برای نهادینه شدن مدیریت نوین به کارگیری شیوه های تاثیرگذار در هدایت سازمان است و یادگیری به عنوان مهمترین پایه تغییر در این راستاست.  وی خرد و خردگرایی را یکی از اصول مهم  مدیریت امروز برخی از سازمان‌ها برشمرد و گفت: خرد تلفیقی از تجربه با دانش است. وی آموزش را نخستین گام در فرایند تغییر و افزایش بهره وری برشمرد و گفت: برای تغییر در انگیزش کارکنان یک سازمان ابتدا باید یادگیری به عنوان یک اصل مستمر نهادینه شود. عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان اظهار داشت: انگیزش هر فرد بر دو پایه توانمندی و تمایل است، یک فرد باید هم توانمندی و هم تمایل برای یادگیری داشته باشد تا بتواند در یک سازمان موثر باشد. وی استفاده از نظرات و دیدگاه پرسنل در هر سازمان را نیازمند ایجاد بستر مناسب برای ارایه آن به سطح مدیریت خواند و گفت: ایجاد پویایی در سازمان و توجه به زیر مجموعه یکی از وظایف مدیران موثر است. وی ایجاد بستر برای پویایی سازمان را یکی از مهمترین وظایف یک مدیر خردگرا برشمرد و گفت: آموزش هدفمند و کاربردی دو موضوع بسیار مهم در هر برنامه آموزشی است. ابزری استمرار آموزش را یکی از ویژگی‌های سازمان پویا ذکر کرد و گفت: داشتن برنامه آموزش مستمر برای پرسنل باعث افزایش بهره وری و توسعه سازمان می‌شود.

                                                                              

«دکتر عظیم فضلی پور» رییس شورای مدیریت اروپاییebcl در ایران در این همایش گفت: ebcl  مدرک شایستگی اتحادیه اروپاست که نوعی از آموزش مدیریت است که برای مدیران واحدهای اقتصادی بهترین شیوه آموزش است. وی نبود طرح تجاری را یکی از نقص‌های سازمان‌های اقتصادی ایران برشمرد و گفت: در این شیوه مدیریت، موارد مورد نیاز مدیران به صورت خلاصه و در قالب بسته‌های آموزشی ارایه می‌شود.

دکتر فضلی پور با اظهار امیدواری از افتتاح رسمی دفتر نمایندگی در استان اصفهان خاطر نشان ساخت: "راهی طولانی در پیش رو داریم و امیدواریم آغاز EBC*L تحولی نوین در نظام مدیریتی کشور ایجاد کند."


Share
تاریخ: ۱۳۹۰/۱۱/۰۵
نظرات: