چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
اینجا هستیدSkip Navigation Links : صفحه نخست : دومین نشست شورایعالی سیاستگذاری ، هیئت علمی و نمایندگان وزارتخانه ها و سازمان ها درکنفرانس بین المللی ایران ۱۴۰۴
دومین نشست شورایعالی سیاستگذاری ، هیئت علمی و نمایندگان وزارتخانه ها و سازمان ها درکنفرانس بین المللی ایران ۱۴۰۴ دومین نشست شورایعالی سیاستگذاری ، هیئت علمی و نمایندگان وزارتخانه ها و سازمان ها درکنفرانس بین المللی ایران ۱۴۰۴

ابتدا خیر مقدم دکتر فضلی پور نماینده شرکت EBC*L اروپا در کشور های فارسی زبان و ارائه توضیحاتی در خصوص اعلام موجودیت موسسه آموزشی و مشاوره الحاق به WTO سازمان تجارت جهانی بعنوان NGO و نمایندگی بخش خصوصی ایران در WTO که در سال ۹۶ برنامه های آموزشی خود را بصورت استانی و تخصصی برای سازمان های مختلف برگزار خواهد نمود.

سپس ارائه گزارش دبیرکل کنفرانس دکتر حیدری در خصوص تشکیل کارگروه ها ، پانل ها و کارگاه های آموزشی تخصصی در محور های ۱ – انرژی و محیط زیست ۲ – صنعت و امور زیر بنائی  ۳ – بازار های پولی و سرمایه  ۴ – الحاق WTO و شاخص های کلان اقتصادی  ۵ – علوم مدیریت  ۶ – کشاورزی ، مواد داروئی و غذائی و همچنین آمار هایی از شاخص های کلان اقتصادی و فاصله معنی دار با کشور های همسایه که ضرورت وطرحی نو و عزمی راسخ را برای عبور از چالش ها و عقب ماندگی های سالهای اخیر طلب می نماید.


دکتر حسن پیوندی مدیر عامل محترم شرکت هلدینگ تامین تاپیکو در سخنانی نسبت به چشم انداز انرژی و صنعت پتروشیمی در افق ۱۴۰۴ ، چالش ها و فرصت های در پیش رو پرداختند. ایشان هم چنین واگذاری شرکت های پتروشیمی در قالب اصل ۴۴ را به صندوق های بیمه ای بسیار زود و موجب از هم گسستگی و چندپاره شدن استراتژی های توسعه ، فرآیند ها و مدیریت و آشفتگی های موجود دانستندصنایع پتروشیمی عملاً بعد از انقلاب اوج گرفت و توسعه یافت اما با اقدامات غیر کارشناسی عملاً مدیریت وزارت نفت بر این صنایع دچار آسیب های جدی شده است.

آقای دکتر یارمحمد بای مدیرکل دفتر هماهنگی مراکز علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در خصوص اولویت های فن آوری های ایران در افق ۱۴۰۴ پرداختند و اولویت های مذکور را به ترتیب امداد و نجات – کشاورزی – نساجی – ورزشی و سلامت و معدنی دانستند. تشکیل شرکت های بزرگ فن آوری نیز از راهکار های ارائه شده توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع آقای دکتر ولایتی مورد نظر سخنرانان نشست بود.

فیلم سخنرانی دکتر محسن رنانی استاد دانشگاه اصفهان و عضو هیئت کنفرانس در خصوص روند توسعه کشور و افق ۱۴۰۴ نیز به نمایش گذاشته شد.

در انتها آقای جعفر زمانی نماینده وزارت امور خارجه پیشنهاد دادند که با وزارتخانه های مختلف کشور که متعهدند در راستای سند چشم انداز ، اهداف خود را تدوین و اجراء نمایند از طرف دبیرخانه کنفرانس مکاتبه شده و میزان پیشرفت ، چالش ها ، فرصت های سرمایه گذاری و مشارکت های ملی و بین المللی مورد نیاز خود را جهت طرح در کارگروه های تخصصی ارسال نمایند.
               
Share
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
http://goo.gl/t3yhm7
نظرات: